Kezdőlap

Szeretettel köszöntjük az

Aranyossy Ágoston Református Óvoda és

Általános Iskola

honlapján!


Tisztelt Tanárok, Szülők, kedves Diákok!

Az Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola péntek hétzáró istentisztelete a YouTube videómegosztón megtekinthető és meghallgatható videó formában. Elérhetőség: Vagy a keresőbe az alábbi szavak megadásával:

2020.04.03.. A.Á.R.Ó.Á.I. hétzáró istentisztelet, vagy pedig a következő weblap címen: https://www.youtube.com/watch?v=GH3ly_AJdx0

 A kezdés dátuma: 2020. április. 3. péntek 11 óra 45 perc. Ettől az időponttól bármikor megtekinthető

 

Ugyanakkor nyomtatott formában az Lk 21,1-4. 2020.04.03. A.Á.R.O.Á.I. hétzáró istentisztelet. Özvegyasszony két fillére fájl névvel az Egyházközség honlapján http://www.vasarhelyiotemplom.hu/ az igehirdetés mappában olvasható

Ugyanezeken a helyeken, ugyanebben a formában az Egyházközség más alkalmai is láthatóak, hallhatóak, illetve olvashatóak.

Ezen a helyen szeretném megköszönni a családoknak, és az iskola összes alkalmazottjának és természetesen a diákoknak a digitális tanulásra való átállás okozta nehézségeket. Ebben az időben azonnal és mindent megtenni bizonnyal nem lehet, de folyamatos, következetes és türelmes munkával a kiesést pótolni lehet. Sok erőt a tanuláshoz és a tanításhoz. Tisztelettel és szeretettel:

 

Bán Csaba Attila
református lelkipásztor
Hódmezővásárhely - Ótemplomi Református Egyházközség 
Lelkészi Hivatala
6800 , Hódmezővásárhely
Zrínyi utca 5.


Április 2. napja az Autizmus Világnapja!

 

A Hósüti mélyen emberi, keserédes története rendkívül hitelesen ábrázolja mind az autizmust, mind a hétköznapi emberi viszonyokat.
Az autista Linda figurája mentes minden klisétől: nem matematikai zseni, nem tehetséges fejszámoló, csak egy sérült nő, aki furcsán viselkedik, főleg a társas kapcsolatokban – és ez minden bizonnyal közelebb áll a valósághoz, hiszen a forgatókönyvet jegyző Angela Pell kisfia szintén autista.

A hitelességet tovább erősíti, hogy Pell kifejezetten az Alexet megformáló Alan Rickmanre írta a szerepet, a Lindát játszó Sigourney Weaver pedig nagyon intenzíven készült a forgatásra: nemcsak utána olvasott a témának, de egy rövid időre össze is költözött egy autista nővel.

A videó megtekinthető két részletben:

A videó második része:

 


Kedves Látogatók!

Szeretettel hívogatunk minden látogatót, érdeklődőt, gyülekezeti tagot közösségünk új online felületére. 2020.03.21-tól

az Egyházközség honlapján http://www.vasarhelyiotemplom.hu/ az „igehirdetések” lapon az igehirdetések írott formában olvashatók.

A YouTube videómegosztón az ótemplomi istentiszteletek címszókereséssel, vagy az alábbi linken

 

Áldás, békesség!

Bán Csaba Attila
református lelkipásztor
Hódmezővásárhely - Ótemplomi Református Egyházközség 
Lelkészi Hivatala
6800
Hódmezővásárhely
Zrínyi utca 5.


Étkezés kiegészítés!!


Étkezés!!


Fontos közlendő!!

 

 

Március 16.-i Minisztériumi rendelet!:

Letölthető egyben itt!

 

Minisztériumi felhívás!!!


Fontos Tájékoztatás!!!


Meghívó


Léleképítő Műhely


Boldog Új évet kívánunk 2020-ra is! !

 


 

 

  

 

 

 

Belépés a Digitális Tanmenetbe

 

 

 

 

 

 

Bejelentkezés