Jelenlegi hely

Címlap » Általános iskola

Tanórán kívüli tevékenységek

 Tanórán kívüli tevékenységek

2018/2019-es tanév

Terápia

Óraszám

Tanulók száma

Gyógypedagógus neve

Komplex gyógypedagógiai fejlesztés

6 óra

17 fő

Herczeg Ágnes

Diszlexia/diszgráfia/diszkalkulia

2 óra

8 fő

Herczeg Ágnes

Értelmileg akadályozottak terápiája

5 óra

13 fő

Herczeg Ágnes

Nyelv és beszédfejlesztés

1 óra

2 fő

Herczeg Ágnes

       

Lovasterápia

4 óra

20 fő

Kissné Hatvani Erika

       

Ayres terápia

2 óra

6 fő

Cseri Anita

       

Autista specifikus fejlesztés

1 óra

1 fő

Vízhányó Nóra

Babzsák terápia

1 óra

9 fő

Dr. Gardi Jánosné

Tiflopedagógia

4 óra

2 fő

Falusiné Kovács Lívia

Szurdopedagógia

6 óra

2 fő

Bakos Éva

Logopédia

16 óra

24 fő

Gyöngyösi Judit (5), Huszár Csilla (10),

Karasz Hilda (1)

Összesen

48 óra

104 fő

 

 

Felzárkóztató / Tehetséggondozó órák

Osztály

Óraszám

Tanulók száma

Gyógypedagógus neve

1.

1 felzárkóztatás

8 fő

Herczeg Ágnes

2.

1 felzárkóztatás

10 fő

Herczeg Ágnes

3.

1 felzárkóztatás

12 fő

Herczeg Ágnes

4.

1 felzárkóztatás

13 fő

Vámos Nikoletta

5.

1 tehetséggondozás

3 fő

Kis-Molnár Márta

6-7.

1 tehetséggondozás

2 fő

Kis-Molnár Márta

7.

1 tehetséggondozás

3 fő

Kis-Molnár Márta

8.

1 tehetséggondozás

3 fő

Gémes Lilla

 

 

Tanórán kívüli foglalkozások

2016-2017

csoportok

Pedagógus neve

óraszám

egészségnevelés (1. o.)

Braun Katalin

1 óra

egészségnevelés (5. o.)

Braun Katalin

1 óra

egészségnevelés (6-7. o.)

Braun Katalin

1 óra

egészségnevelés (7. o.)

Braun Katalin

1 óra

angol

Herczeg Ágnes

1 óra

körny. nevelés

Nagy Mária M.

1 óra

dráma- és színjátszás

Nagyné Laskai Nóra

2 óra

úszás

Lengyel Gyöngyi

1 óra

atlétika

Beslin Anikó

1 óra

terematlétika

Lengyel Gyöngyi

1 óra

asztalitenisz

Lengyel Gyöngyi

1 óra

labdarúgás

Lengyel Gyöngyi

1 óra

énekkar

Hegedűsné Sándor Tünde

1 óra

1. sz. napközi

Bakos Róbert

15 óra

2. sz. napközi

Braun Katalin

16 óra

3. sz. napközi

Hamvas Beáta

13 óra

4. sz. napközi

Varga Emília

13 óra

1. sz. tanulószoba

Hegedűsné Sándor Tünde

13 óra

2. sz. tanulószoba

Wolf Júlia

14 óra

 

Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció

Pedagógus neve

foglalkozás

óraszám

Herczeg Ágnes

ÉAK habilitáció óvoda

5 óra

Herczeg Ágnes

ÉAK habilitáció iskola

4 óra

Nagy Lászlóné

Mozgásfejlesztés- óvoda

1 óra

Laczkó Ildikó

Sindelar- figyelemtréning

3 óra

Herczeg Ágnes

komplex gyógypedagógiai fejlesztés

3 óra

Laczkó Ildikó

komplex gyógypedagógiai fejlesztés

2 óra

Laczkó Ildikó

diszkalkulia

2 óra

Kissné Hatvani Erika

lovaglás

6 óra

Fehérné Eleki Anita

kutyás terápia

5 óra

Fehérné Eleki Anita

babzsák foglalkozás iskola

1 óra

Dr. Gardi Jánosné

babzsák foglalkozás iskola

1 óra

Lengyel Tünde

babzsák foglalkozás óvoda

5 óra

Herczeg Ágnes

nyelvi- és beszédfejlesztés óvoda

1 óra

Herczeg Ágnes

nyelvi- és beszédfejlesztés iskola

1 óra

Huszár Csilla

logopédia

10 óra

Gyöngyösi Judit

logopédia

8 óra

Karasz Hilda

logopédia

2 óra

 

tiflopedagógia

2 óra

Bakos Éva

szurdopedagógia

6 óra

Varga Ildikó

szomatopedagógia

9 óra

Nagy Csilla

Ayres terápia óvoda

2 óra

Nagy Csilla

Ayres terápia iskola

2 óra

 


2015/2016-ös tanév

 

Habilitációs, rehabilitációs foglalkozásokra járó tanulói létszámok   

Osztály

Tantárgy

Logopédia

Ayres

Mozgást.

Konduktív

Lovast.

Értelmileg

akadályozottak

Úszást

 

Óvoda

5 fő

5 fő

5 fő

2 fő

7 fő

9 fő

 

1 osztály

5 fő

 

 

 

4 fő

 

 

2 osztály

2 fő

 

 

 

1 fő

3 fő

 

3 osztály

 

 

 

 

 

1 fő

 

4 osztály

4 fő

 

 

 

 

1 fő

 

5 osztály

 

 

 

 

 

 

 

6 osztály

2 fő

 

 

1 fő

 

2 fő

 

7 osztály

 

 

 

 

 

 

 

8 osztály

 

 

 

 

 

1 fő

 

Autista cs. Mozaik cs

 

2 fő

 

 

5 fő

 

 

Autista cs

Csodavilág

 

 

 

 

1 fő

 

 

Autista cs

Színes Vil.

1 fő

 

 

 

2 fő

 

 

Szivárvány

1 fő

 

 

 

2 fő

 

3 fő

Összesen

20 fő

7 fő

5 fő

3 fő

22 fő

17 fő

3 fő

 

 

Osztály

Tantárgy

Kutyat.

Kommu-

nikációs fejleszt

auat. spec

Babzsák

Disz-
lexia

Komplex

gyp. fj.

Disz-
kalkulia

Nyelv és beszédfejl

Sindelar

Figyelem

Óvoda

8 fő

5 fő

 

 

 

 

4 fő

 

1 osztály

3 fő

 

 

 

 

 

1 fő

 

2 osztály

3 fő

 

 

 

3 fő

 

3 fő

 

3 osztály

 

 

 

 

5 fő

 

2 fő

 

4 osztály

 

 

 

 

5 fő

 

2 fő

 

5 osztály

 

 

 

1 fő

2 fő

 

 

2 fő

6 osztály

 

 

 

1 fő

8 fő

1 fő

 

2 fő

7 osztály

 

 

 

3 fő

1 fő

3 fő

 

 

8 osztály

 

 

 

 

3 fő

 

 

 

Autista cs.

Mozaik

5 fő

 

 

 

 

 

 

 

Autista cs

Csodavilág

4 fő

 

 

 

 

 

 

 

Autista cs

Színes Vil.

 

 

10 fő

 

 

 

 

 

Szivárvány

 

 

 

 

 

 

 

 

Összesen

23 fő

 

10 fő

5 fő

27 fő

4 fő

12 fő

4 fő

  

 

Tanórán kívüli egyéb foglalkozások 

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, Pfz.  tanulóinak)

Egészségnevelés

4 óra

49

Farkas Miklósné

Környezeti nevelés

1 óra

12

Vizhányó Nóra

Kézműves foglalkozás

2 óra

10

Tálai Tiborné

Atlétika

1 óra

14

Beslin Anikó

Kispályás labdarúgás

1 óra

11 fő

Lengyel Gyöngyi

Tehetséggondozó úszás

1 óra

13

Lengyel Gyöngyi

Asztalitenisz

1 óra

7

Lengyel Gyöngyi

Terematlétika

1 óra

11

Lengyel Gyöngyi

Hagyományőrzés

4 óra

39

Braun Katalin

Angol

1 óra

9 fő

Herczeg Ágnes

Színjátszás

2 óra

12 fő

Nagyné Laskai Nóra

Hittan 4.osztály 1 óra 12 fő Kun Ildikó
Hittan 8.osztály 1 óra 9 fő

Kun Ildikó

Tehetséggondozás-felzárkóztatás 1-3. osztály 3 óra 14 fő Herczeg Ágnes
Tehetséggondozás-felzárkóztatás 5-7. osztály 3 óra 7 fő Herczeg Ágnes

Összesen

27

229

 

 

Napközis és tanulószobai ellátás

Napközis és tanulószobai csoportok

Év eleji létszám

 Félévi létszám

Év végi létszám

1. sz. napközis csoport

(autista iskolai csoportok)

12

11

 

2. sz. napközis csoport

(1. o.)

8

8

 

3. sz. napközis csoport

(2. o.)

12

11

 

4. sz. napközis csoport

(3. o., 4-5. o.)

22

22

 

1. sz. Tanulószobai csoport

(5.o, 6. o.)

21

23

 

2. sz. Tanulószobai csoport

(7. -8.o.)

13

15

 

összesen

88

90

 

 

Tehetséggondozás, felzárkóztatás 

foglalkozás típusa

létszám

óraszám

pedagógus

tehetséggondozás 1. o.

3

1

Dr. Gardi Jánosné

tehetséggondozás 2. o.

7

1

Dr. Gardi Jánosné

tehetséggondozás 5. o.

2

1

Gémes Lilla

tehetséggondozás 6. o.

2

1

Gémes Lilla

összesen:

14

4

 

  

Gyógytestnevelés

Csoportok száma

Induló

létszám

Félévi

létszám

Év végi

létszám

1

11 fő

 10 fő  

 


 

 

2013/2014-es tanév

1. A pedagógiai és egészségügyi célú habilitációs és rehabilitáció

Hétszínvirág, Bóbita óvodai csoportok

Ayres terápia

2 óra

5 fő

Nagy Csilla

Logopédia

8 óra

8 fő

Szabó Gáborné

Lovasterápia

2 óra

10 fő

Kissné Hatvani Erika

Értelmileg akadályozottak terápiája

3 óra

6 fő

Herczeg Ágnes

Autista specifikus terápia

1 óra

2 fő

Lengyel Tünde

Mozgásfejlesztés, sindelar

2,5 óra

5 fő

Nyelvi és beszédfejlesztés

1 óra

2 fő

Gémes Lilla

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, Pfz, Bf, tanulóinak)

Logopédia

16 óra

16 fő

Szabó Gáborné

Ayres terápia

2 óra

6 fő

Nagy Csilla

Autista spec. terápia “Babzsák”

1 óra

5 fő

Fehérné Eleki Anita

Autista spec. terápia “Babzsák”

1 óra

11 fő

Vízhányó Nóra

Autista spec. terápia kommunikáció

1 óra

2 fő

Fehérné Eleki Anita

Kutyaterápia

1 óra

17 fő

Fehérné Eleki Anita

Komplex gyp. fejlesztés

2 óra

6 fő

Braun Katalin

Úszás terápia (1.o.-2.o.-3.-4.o.,)

3 óra

32 fő

Magyary Ágnes

Úszás terápia (4.o.)

1 óra

12 fő

Szilágyi László

Lovasterápia

6 óra

31 fő

Kissné Hatvani Erika

Értelmileg akadályozott tanulók fejl.

2,5 óra

7 fő

Nagy Lászlóné

Nyelvi és beszédfejlesztés

2 óra

6 fő

Nagy Mária Magdolna

Dyslexia, dysgráfia, figyelemfejlesztés

3,5 óra

12 fő

Farkas Miklósné

Dyscalculia

3 óra

7 fő

Kiss Csanád

Komplex gyp. fejlesztés

2 óra

4 fő

Kiss Csanád

Sindelar

1,5 óra

3 fő

Lengyel Tünde

Összesen

68 óra

 

 

2. Felzárkóztatás, tehetséggondozás

 

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, Pfz, Bf, tanulóinak)

tehetséggondozás, felzárkóztatás

Tehetséggondozás

3 óra

5 fő

Nagyné Laskai Nóra

Tehetséggondozás

3 óra

6 fő

Braun Katalin

Felzárkóztatás

3 óra

7 fő

Braun Katalin

Felzárkóztatás

3 óra

3 fő

Kis Molnár Márta

Felzárkóztatás

2 óra

6 fő

Nagy Mária Magdolna

Összesen

14 óra

         

 

 

3. Gyógytestnevelés

Csoportok száma

Induló

létszám

Félévi

létszám

Év végi

létszám

1

9 fő

   

Gyógytestnevelésre járó tanulóink ellátása heti 3 órában (2 óra tornatermi, 1 óra uszodai) szakszolgálati ellátás Hódi Kitti gyógytestnevelő.

 

 

4. Egyéb foglalkozások (érdeklődési kör, felzárkóztatás, tehetséggondozás)

 

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, Pfz, tanulóinak)

Egészségnevelés 2-4. évfolyam

2 óra

15 fő

Nagyné Laskai Nóra

Egészségnevelés 5-8. évfolyam

2 óra

26 fő

Farkas Miklósné

Környezeti nevelés

1,5 óra

10 fő

Vízhányó Nóra

Kézműves foglalkozás 3-8. évfolyam

2 óra

13 fő

Tálai Tiborné

Atlétika

1 óra

19 fő

Szilágyi László

Kispályás labdarúgás  1-8. évfolyam

1 óra

13 fő

Szilágyi László

Úszás (5-8 évf.)

1 óra

12 fő

Szilágyi László

Asztalitenisz

1 óra

8 fő

Szilágyi László

Terematlétika

1 óra

19 fő

Szilágyi László

Hagyományőrzés

2 óra

20 fő

Gémes Lilla

Hagyományőrzés

2 óra

10 fő

Kovács Anikó

Mindennapos testnevelés 3.-4o.

1 óra

5 fő

Nagy Lászlóné

Mindennapos testnevelés 4.o.

1 óra

12 fő

Mindennapos testnevelés 7.-8.o.

1,5 óra

14 fő

Szilágyi László

Színjátszás

2 óra

13 fő

István Attila

Összesen

22 óra

         

 

 

5. Napközis és tanulószobai foglalkozások

Napközis és tanulószobai csoportok

Év eleji létszám

 Félévi létszám

Év végi létszám

1. sz. napközis csoport

(autista iskolai csoportok)

11

 10

8

2. sz. napközis csoport

(1. o.)

11

 12  11

3. sz. napközis csoport

(2. o.)

14

13 13

4. sz. napközis csoport

(3. -4.o., 4.o.)

20

 20  20

1. sz. Tanulószobai csoport

(5.o, 6. o.)

21

20 20

2. sz. Tanulószobai csoport

(7. -8.o.)

14

 14  12

összesen

91

89 82

 

 

2012/2013-as tanév

1. A pedagógiai és egészségügyi célú habilitációs és rehabilitáció

  Színes Világ, Szivárvány  (iskolai összevont autista osztályok)
 
 
Logopédia
 
 
2 óra
 
 
4 fő
 
 
Szalai Lászlóné (MBSZ)
 
 
Ayres terápia
 
 
1 óra
 
 
2 fő
 
 
Nagy Csilla
 
 
Úszásterápia
 
 
1 óra
 
 
7 fő
 
 
Sindelar terápia
 
 
2 óra
 
 
5 fő
 
 
Lengyel Tünde
 
 
Autista spec. terápia “Babzsák”
 
 
1 óra
 
 
7 fő
 
 
Vízhányó Nóra
 
 
Autista spec. terápia “Babzsák”
 
 
1 óra
 
 
5 fő
 
 
Fehérné Eleki Anita
 
 
Autista spec. terápia kommunikáció
 
 
1 óra
 
 
2 fő
 
 
Fehérné Eleki Anita
 
 
Lovasterápia
 
 
3 óra
 
 
14 fő
 
 
Kissné Hatvani Erika
 
 
 
 
 
1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, KSF, Bf,mozgássérült tanulóinak)
 
 
Logopédia
 
 
4 óra
 
 
8 fő
 
 
Szalai Lászlóné (MBSZ)
 
 
Ayres terápia
 
 
1 óra
 
 
2 fő
 
 
Nagy Csilla
 
 
Úszás terápia (1.o.-3.o.-2.-4.o.)
 
 
3 óra
 
 
37 fő
 
 
Lengyel Gyöngyi
 
 
Lovasterápia
 
 
3 óra
 
 
15 fő
 
 
Kissné Hatvani Erika
 
 
Értelmileg akadályozott tanulók fejlesztése
 
 
2 óra
 
 
5 fő
 
 
Nagy Lászlóné
 
 
1 óra
 
 
1 fő
 
 
Herczeg Ágnes
 
 
Nyelvi és beszédfejlesztés
 
 
1 óra
 
 
7 fő
 
 
Farkas Miklósné
 
 
1,5 óra
 
 
5 fő
 
 
Takács Anita
 
 
Dyslexia, dysgráfia
 
 
1 óra
 
 
6 fő
 
 
Farkas Miklósné
 
 
Mozgássérült tanuló fejlesztése
 
 
3 óra
 
 
1 fő
 
 
Miklósné Nagy Marianna (MBSZ)
 
 
Összesen
 
 
32,5 óra

Beszédfogyatékos tanulóink ellátása 2 főnek (Török László 1.o., Kővágó Tibor 2.o.), heti 2x3 órában szakszolgálati ellátás Huszár Csilla logopédus.

 

 

2. Egyéni fejlesztés

 

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, KSF, Bf, mozgássérült tanulóinak)

tehetséggondozás, felzárkóztatás egyéni fejlesztő órák

Tehetséggondozás

3,5 óra

10 fő

Nagyné Laskai Nóra

Tehetséggondozás

1 óra

9 fő

Herczeg Ágnes

Felzárkóztatás (aut.)

1 óra

1 fő

Vízhányó Nóra

Felzárkóztatás (sindelar, dyscalcúlia)

4,5 óra

12 fő

Kiss Csanád

Összesen

10 óra

         

 

 

3. Gyógytestnevelés

Csoportok száma

Induló

létszám

Félévi

létszám

Év végi

létszám

1

11

11

 11

Gyógytestnevelésre járó tanulóink ellátása heti 3 órában (2 óra tornatermi, 1 óra uszodai) szakszolgálati ellátás Hódi Kitti gyógytestnevelő.

 

 

4. Nem kötelező, választható tanórák

 

1-8 évfolyam (iskolai osztályok TANAK, ÉRTAK, KSF, Bf, MS tanulóinak)

Egészségnevelés 2-4. évfolyam

2 óra

10 fő

Nagyné Laskai Nóra

Egészségnevelés 5-8. évfolyam

2 óra

36 fő

Farkas Miklósné

Környezeti nevelés

1 óra

9 fő

Vízhányó Nóra

Kézműves foglalkozás 3-8. évfolyam

3 óra

17 fő

Tálai Tiborné

Kispályás labdarúgás  1-8. évfolyam

1 óra

12 fő

Szilágyi László

Lovasterápia 5 -8. évfolyam

2 óra

8 fő

Kissné Hatvani Erika

Úszás (5-8 évf.)

1 óra

9 fő

Lengyel Gyöngyi

Atlétika, asztalitenisz 2-8., évfolyam

2 óra

12 fő

Lengyel Gyöngyi

Mindennapos testnevelés 3.o.

2 óra

16 fő

Nagy Lászlóné

Mindennapos testnevelés 2.-4.o.

2 óra

12 fő

Mindennapos testnevelés 7.o.

1,5 óra

10 fő

Farkas Ági

Mindennapos testnevelés 8.o.

1,5 óra

11 fő

Színjátszás

2 óra

9 fő

István Attila

Összesen

23 óra

 

 

5. Napközis és tanulószobai ellátás

Napközis és tanulószobai csoportok

Év eleji létszám

 Félévi létszám

Év végi létszám

1. sz. napközis csoport

(autista iskolai csoportok)

8

8

 8

2. sz. napközis csoport

(1. o.)

9

12

 12

3. sz. napközis csoport

(2.-4. o.)

12

15

 15

4. sz. napközis csoport

(3. o.)

16

16

 16

1. sz. Tanulószobai csoport

(5.-6. o.)

14

15

 15

2. sz. Tanulószobai csoport

(7. o.-8.o.)

21

20

 20

összesen

80

86

 86

 

 

 

 

 

 

 

 

Bejelentkezés