Öko-munkacsoport megalakulása

Az Öko-munkacsoport 2012. szeptember 1-én alakult meg intézményünkben.

Célok:

A fenntartható fejlődés pedagógiájának beillesztése az intézmény tevékenységébe:

- A természettel való összhang kialakítása.

- A társadalmi életben való ökológiai tudat fontosságának beépítése.

- Egészséges életmód fontosságának kialakítása.

- Egészségtámogató környezet kialakítása.

Feladatok:

- A pedagógiai programban, a tanulásszervezés során, a választható tanórákon, szabadidős programok során az intézmény feladata kiemelten kezelni, képviselni a fenntarthatóság pedagógiájának törekvéseit, formálni a tanulók természeti és környezeti szemléletét.

- Példamutatás az intézmény valamennyi dolgozója részéről, figyelembe véve a környezetbarát szemlélet, az egészséges életvitel szempontjait.

- Kapcsolatok felvétele, ki építése egyesületekkel, civil szervezetekkel. (pl: madártani egyesület állatvédő szervezetekkel)

- A mindennapi működés során, a víz, gáz, áram, anyag és hulladékgazdálkodás napi szinten történő figyelemmel kísérése, a változások jelzése, jelentése.

- Ökoteam megalakulása.

- Munkaterv elkészítése.

- Szoros együtt működés a szülői munkaközösséggel, és a hitéleti munkacsoportjával.

Tagok:
Varga Emilia
Vámos Nikoletta
Lengyel Tünde
Vizhányó Nóra

Az Ökoiskola programban való részvétel kezdetekor emlékül egy fát ültetünk, melynek időpontja 2012. október 17.

Ökocsoport munkaterve